Edit this Page

Teklif (Offer)

Teklif tanımları, satış için sunduğumuz teklifleri temsil eder. Aşağıdaki örnek resimde, Team, Premium, Enterprise olarak sunulan abonelik paketleri, subscrEASY'de birer teklife karşılık gelmektedir.

Yönetim panelinden teklif tanımları yapabilirsiniz. Hesabınızda tanımlı tüm teklifleri, menüdeki Offers seçeneğine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Create new offer butonuna basıldığında yeni teklif tanımlama formu görüntülenir.

Yeni teklif tanımlama formunu kullanarak, teklifinizin;

  • bedelini
  • süresini
  • yenileme sıklığını
  • ücretsiz deneme süresi (isteğe bağlı)

özelliklerini tanımlayabilirsiniz.

Yenileme Sıklığı

Teklifinizin yenileme sıklığını Recurrence alanından ayarlayabilirsiniz. subscrEASY'de günlük, haftalık, aylık, yıllık teklifleri tanımlayabilirsiniz.

12 Aylık Teklif

Aşağıdaki teklif konfigürasyonu ile aylık olarak yenilenen ve 12 ay sonunda sona eren abonelik satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz bir konfigürasyonda, 3 Mart 2017 günü başlayan bir aboneliğin bir sonraki yenileme tarihi 3 Nisan 2017 olacaktır. 3 Mart 2018 tarihinde abonelik sona erecektir.

Müşteri İptaline Kadar Devam Eden Abonelik

Bu kurguda bir teklif tanımlamak için "Continue subscription until subscriber cancels" seçeneğini etkinleştirmeliyiz. Aşağıdaki örnekte, haftalık olarak yenilenen ve haftada 49 TL tahsilat yapan ucu açık bir teklif tanımlanmıştır.

Deneme Süresi

Bu kurguda 14 günlük bir deneme süresi tanımlanmıştır. Abone bu hizmeti 14 gün boyunca ücretsiz kullanabilir. Abonelik 14 gün sonunda müşteri tarafından iptal edilmezse, sistem otomatik olarak 49 TL tahsil edecektir.